Opencart Türkiye Destek   Sitesi ,E-Ticaret Yazılımı  Destek Paylaşım Forumu
[Mod] 1.5.4.1 için exel İmport - Export Modülü - Yazdırılabilir Sürüm

+- Opencart Türkiye Destek Sitesi ,E-Ticaret Yazılımı Destek Paylaşım Forumu (http://www.tr-opencart.com)
+-- Forum: Opencart 1.5.x (/forum-opencart-1-5-x)
+--- Forum: Opencart 1.5.x Modülleri (/forum-opencart-1-5-x-modulleri)
+--- Konu: [Mod] 1.5.4.1 için exel İmport - Export Modülü (/Konu-1-5-4-1-icin-exel-import-export-modulu%20)

1 2 3 4 5 6 7 8

1.5.4.1 için exel İmport - Export Modülü - djmemory - 10-17-2012 11:11 AM

Merhaba Arkadaşlar,
Elimde 1.5.1.3.1 için uyumlu Export - Import modul var ve sorunsuz çalışıyor.Ancak bunu 1.5.4.1 için uyarlamak istiyorum. Bu konuda yardımcı olacak varmıdır ?

Biraz inceledim ve opencart database tablolarının ve içeriğinin değişmesinde kaynaklı sorun yaşıyorum sanırım. tool içerisinde ki export.php nin içerisinde ki kodları bilen biri el atsa sanırım yeni versiyon ile uyumlu hale gelecek.

Şimdiden teşekkürler

MODÜL BİR SONRAKİ MESAJDA PAYLAŞILMIŞTIR

RE: 1.5.4.1 için İmport - Export Modülü Yardım - BLaDe - 10-17-2012 11:38 AM

Ek'teki dosyayı root dizinine yükleyiniz.

Açınız..
admin/controller/common/header.php

Bulunuz;

PHP Kod:
$this->data['text_backup'] = $this->language->get('text_backup');]]></search>
            <
add><![CDATA[        $this->data['text_export'] = $this->language->get('text_export'); 

Sonrasına Ekleyiniz;

PHP Kod:
$this->data['backup'] = $this->url->link('tool/backup''token=' $this->session->data['token'], 'SSL');]]></search>
            <
add><![CDATA[            $this->data['export'] = $this->url->link('tool/export''token=' $this->session->data['token'], 'SSL'); 

Açınız;

admin/language/turkish/common/header.php

Bulunuz;

PHP Kod:
$_['text_backup'

Sonrasına Ekleyiniz;

PHP Kod:
$_['text_export']           = 'Export / Import'

Açınız;

admin/view/template/common/header.tpl

Bulunuz;
PHP Kod:
<li><a href="<?php echo $backup; ?>"><?php echo $text_backup?></a></li> 

Sonrasına Ekleyiniz;

PHP Kod:
<li><a href="<?php echo $export; ?>"><?php echo $text_export?></a></li> 

vqmod eklentisi içerisindedir...

RE: 1.5.4.1 için İmport - Export Modülü Yardım - djmemory - 10-17-2012 12:14 PM

Sen benim için öyle birşey yaptın ki blade kardeş anlatamam mutluluğumu.

Sonunda oldu.

işte size 1.5.4.1 için tam uyumlu bir excel ile import - export modulu.

Allah binlerce kez razı olsun senden kardeşim.

Osman abi senden de ! Dediğin gibi anında çözdüler derdimi.

RE: 1.5.4.1 için İmport - Export Modülü Yardım - BLaDe - 10-17-2012 12:28 PM

Allah hepimizden razı olsun kardeş...

Cvp: 1.5.4.1 için İmport - Export Modülü Yardım - nokta - 10-17-2012 12:41 PM

Sevgili BlaDe o kadar emek verdin bu konu arasında sıkışıp kalacak bu değerli çalışma bağımsız bir başlık açıp yayınlasan hiç olmazsa aralarda kaybolmaz ne dersin.

Emeklerine sağlık.

RE: 1.5.4.1 için İmport - Export Modülü Yardım - TECHNOLOG - 10-17-2012 12:56 PM

arkadaşlar opencart resmi sitesinden indirdiğim opencart 154x orijinal export-import modülü ektedir.

RE: 1.5.4.1 için İmport - Export Modülü Yardım - osdem66 - 10-17-2012 04:03 PM

(10-17-2012 12:14 PM)djmemory Yazılan:  Sen benim için öyle birşey yaptın ki blade kardeş anlatamam mutluluğumu.

Sonunda oldu.

işte size 1.5.4.1 için tam uyumlu bir excel ile import - export modulu.

Allah binlerce kez razı olsun senden kardeşim.

Osman abi senden de ! Dediğin gibi anında çözdüler derdimi.

Smile) E ben size dedim yazın foruma bizim arkadaşlar çözer sorununuzu diye..

Arkadaşımız bu konu ile ilgili ücretli destek için bu sabah beni aradı bunun ücretle yapılacak bir destek olmadığını yapabileceğimi ama yogunluğum dolayısı ile bayramdan sonra bakabileceğimi ancak bizim foruma yazarsanız Mod Arkadaşlardan mutaka size yardımcı olacaklardır demiştim..

Önder'im bende çok teşekkür ederim...Noktanın dediği doğru ben konunun başlüını düzenledim ilk mesajda ekleme yaptım yeni konu açmaya gerek kalmadı...

Cvp: 1.5.4.1 için İmport - Export Modülü - unsound - 10-18-2012 12:44 AM

Affınıza sığınarak bugün karşılaştığım sorunun çözümünü bulamadığım için sizinle paylaşmak istiyorum ;
Sitemde ürün eklemeden önce 1160 adet kadar ürün var , bunlara ek bugün 130 kadar ürün eklemek istedim exell i bir güzel düzenleyip import dediğim zaman hiçbirşey olmuyor.
Toplam dosya boyutu 2.4 MB , dosyada sorun olduğunu düşünmüyorum silip defalarca düzenledim,ne zaman import desem hiçbirşey olmuyor. Hata log u yok,hatta hiç bir hata vermiyor ve ilk açılışına dönüyor. Yardımlarınızı rica ediyorum,teşekkürler.

RE: Cvp: 1.5.4.1 için İmport - Export Modülü - BLaDe - 10-18-2012 12:18 PM

(10-18-2012 12:44 AM)unsound Yazılan:  Affınıza sığınarak bugün karşılaştığım sorunun çözümünü bulamadığım için sizinle paylaşmak istiyorum ;
Sitemde ürün eklemeden önce 1160 adet kadar ürün var , bunlara ek bugün 130 kadar ürün eklemek istedim exell i bir güzel düzenleyip import dediğim zaman hiçbirşey olmuyor.
Toplam dosya boyutu 2.4 MB , dosyada sorun olduğunu düşünmüyorum silip defalarca düzenledim,ne zaman import desem hiçbirşey olmuyor. Hata log u yok,hatta hiç bir hata vermiyor ve ilk açılışına dönüyor. Yardımlarınızı rica ediyorum,teşekkürler.

Merhaba unsound;

öncelikle hangi versiyonu kullandığını bizimle paylaşırsan seviniriz. hangi sürümü kullanıyorsan ona göre yol göstermemiz daha uygun olacaktır.
Teşekkür ederim osman abi düzenleme yaptığın için... Elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz boş zamanlarımızda. Nokta abi mesajını geç gördüm ama o sırada osman abi halletmiş zaten Smile

RE: 1.5.4.1 için İmport - Export Modülü Yardım - sogenserkan - 10-20-2012 12:03 AM

aşağıdaki kısmı halledemedim yardımcı olabilirmisiniz

Açınız..
admin/controller/common/header.php

Bulunuz;

PHP Kod:
$this->data['text_backup'] = $this->language->get('text_backup');]]></search>
            <
add><![CDATA[        $this->data['text_export'] = $this->language->get('text_export'); 

Sonrasına Ekleyiniz;

PHP Kod:
$this->data['backup'] = $this->url->link('tool/backup''token=' $this->session->data['token'], 'SSL');]]></search>
            <
add><![CDATA[            $this->data['export'] = $this->url->link('tool/export''token=' $this->session->data['token'], 'SSL');