Opencart Türkiye Destek   Sitesi ,E-Ticaret Yazılımı  Destek Paylaşım Forumu
Tema kayıt ol yeri türkçeleştirme - Yazdırılabilir Sürüm

+- Opencart Türkiye Destek Sitesi ,E-Ticaret Yazılımı Destek Paylaşım Forumu (http://www.tr-opencart.com)
+-- Forum: Opencart 2.0 (/forum-opencart-2-0)
+--- Forum: Opencart 2.0 Temalar (/forum-opencart-2-0-temalar)
+--- Konu: Tema kayıt ol yeri türkçeleştirme (/Konu-tema-kayit-ol-yeri-turkcelestirme%20)

Tema kayıt ol yeri türkçeleştirme - derikemercuzdan - 01-08-2018 02:55 AM

KAYIT OL YERİNDE BAZI YERLER İNGİLİZCE ORALARI TÜRKÇE YAPMAK İSTİYORUM VE YAPAMADIM YARDIMINIZ LAZIM TEŞEKKÜR EDİYORUM ŞİMDİDEN

RE: Tema kayıt ol yeri türkçeleştirme - derikemercuzdan - 01-13-2018 02:13 AM

kimse yokmu yardım edecek ?

RE: Tema kayıt ol yeri türkçeleştirme - pmodabas - 11-10-2018 09:34 PM

Merhaba,

\catalog\language\en-gb\account\register.php

içeriğini Türkçeleştirmen gerekecek, ayrıca diğer alanlarıda yine \catalog\language\en-gb\account\ altındaki .php dosyalarını Türkçeleştirerek çözüme kavuşturabilirsin.

---------------------------------------------

Düzeltme

Türkçe dil dosyası "/public_html/catalog/language/tr-tr/account/register.php" içerisinde bazı alanlar tanımlı değil, bu sebepten sayfanın yarısı Türkçe yarısı ingilizce. Alanları tanımlarsanız sorun düzelecektir.

$_['entry_company'] = 'Firma Adı';
$_['entry_address_1'] = 'Adres 1';
$_['entry_address_2'] = 'Addres 2';
$_['entry_city'] = 'Şehir';
$_['entry_postcode'] = 'Posta Kodu';
$_['entry_country'] = 'Ülke';
$_['entry_zone'] = 'Şehir';

Ayrıca;

Şehir Kısmı hem el ile zorunlu halde hem de seçmek durumundasın, yazmak zorunda kalınan alanı (['entry_city']) kaldırmak için,

/public_html/catalog/view/theme/default/template/account/register.tpl içerisinden

Bul ve Sil

<div class="form-group required">
<label class="col-sm-2 control-label" for="input-city"><?php echo $entry_city; ?></label>
<div class="col-sm-10">
<input type="text" name="city" value="<?php echo $city; ?>" placeholder="<?php echo $entry_city; ?>" id="input-city" class="form-control" />
<?php if ($error_city) { ?>
<div class="text-danger"><?php echo $error_city; ?></div>
<?php } ?>
</div>
</div>
---------------------------------------
Selam ve Dua ile